:: Vyhľadáť ::
:: Menu ::
:: Kalendár ::
:: INFOServis ::
Máte záujem o zasielanie noviniek mailom? Napíšte sem svoju e-mailovú adresu. Zadaním už registrovanej adresy sa odhlásite.
:: RSS kanál ::
:: NÁVŠTEVNOSŤ od 7.1.2011 ::
Celkom: 8942645 
Mesiac: 206597 
Týždeň: 56019 
Dnes: 4189 
Článok: 33 
Online: 2 
:: Interaktívna fotomapa ::
Interaktívna fotomapa Pohorelá
:: Reklama ::
ELEKTRONICKÉ TRHOVISKO -  - Ministerstvo vnútra SR zriadilo 1.7.2014 spustilo prvý nástroj projektu Elektronického kontraktačného systému (EKS). Ide o Elektronické trhovisko (ET), teda systém plne elektronizovaného zadávania ponúk a nákupov tovarov, stavebných prác alebo služieb, ktoré sú bežne dostupné na trhu. 
Na Elektronickom trhovisku bude nakupovať každý verejný obstarávateľ podľa § 6 a osoba podľa § 7 Zákona o verejnom obstarávaní (štát, obec, vyšší územný celok, či organizácie, ktoré sú nimi zriadené, či majetkovo prepojené) ak hodnota tovaru, služieb, či stavebných práce presahuje 1000 eur a nepresahuje prahové hodnoty určené nariadením európskej komisie. Týka sa to aj Obce Pohorelá a jej rozpočtovej organizácie Základná škola s materskou školou Pohorelá.
V súčasnosti Elektronické trhovisko je v skúšobnej prevádzke. Predpokladaný termín plnohodnotného spustenia ET, a teda aj povinného používania pre verejných obstarávateľov, je 1.1.2015.  
Dodávatelia, ktorí budú chcieť obchodovať s verejným obstarávateľom, sa musia zaregistrovať na stránke EKS. Registrovať a obchodovať sa už dá aj v súčasnosti. 
Dodávatelia, ktorí budú chcieť obchodovať prostredníctvom Elektronického trhoviska, sa budú musieť za 66-eurový poplatok registrovať v Zozname podnikateľov na Úrade pre verejné obstarávanie. Na stránke EKS sa však môžu zaregistrovať aj pred tým.
:: Kurzový lístok ::
USD 1.25 
CZK 25.34 
GBP 0.89 
HUF 311.28 
PLN 4.16 
RUB 70.29 
 :: Prevádzky, inštitúcie a organizácie ::

Slávnostné odovzdanie hasičského vozidla CAS 32 T148 po technickom zhodnotení 13.02.2018 11:14
Dňa 7. 2. 2018 sa za prítomnosti prezidenta Hasičského a záchranného zboru - pána Alexandra Nejedlého, generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky - pána Vendelína Horvátha, riaditeľa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici - pána Dušana Sľúku, riaditeľa Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Brezne - pána Ivana Švantnera v našej obci uskutočnilo slávnostné odovzdanie vozidla CAS 32 T148 do výbavy nášho Dobrovoľného hasičského zboru. Vozidlo bolo dňa 7. 7. 2017 odovzdané na technické zhodnotenie do Liptovského Hrádku. Hodnota technického zhodnotenia bola 118.033,86 EUR. Týmto sa významne skvalitnila výbava nášho Dobrovoľného hasičského zboru za čo patrí naša vďaka Ministerstvu vnútra Slovenskej republiky – Prezídiu Hasičského a záchranného zboru. Naša obec bola v minulosti takmer dvadsať rokov sídlom hasičskej stanice profesionálnych hasičov. Vždy sme ich brali ako významnú súčasť našej obce. V roku 2016 sa presťahovali no nových priestorov v Závadke nad Hornom a od tohto času sa náš hasičský zbor stal pre nás ešte dôležitejším a začali sme veľmi silno pociťovať potrebu na obnovu ich vybavenia a materiálno- technického zabezpečenia. V roku 2015 sme spolu s predsedom DHZ od Ministra vnútra Róberta Kaliňáka v Banskej Bystrici prevzali protipovodňový vozík. Už vtedy sme od pána ministra dostali prísľub na technické zhodnotenie nášho vozidla CAS32 T148. Tento sľub stal realitou. Vážime si každého, kto sa zasadil o to, aby dobrovoľná požiarna ochrana Slovenskej republiky dostala primeranú techniku akú si pre svoju dobrovoľnú činnosť na úseku ochrany pred požiarmi zaslúži. Veď predpokladom úspešného zásahu je aj spoľahlivé vozidlové vybavenie. V minulom týždni sme obdržali ďalšiu vynikajúcu správu a to, že nám bola znovu zo strany Ministerstva vnútra – Prezídia Hasičského a záchranného zboru bola schválená dotácia na rekonštrukciu hasičskej zbrojnice vo výške 30.000 EUR. Za pomoc pri získaní Tatry ako aj za ostatnú pomoc vyjadrujeme vďaku p. Matejovi Polákovi. Mať v obci vynikajúci DHZ je radosťou, pýchou, ale aj starosťou. Pohorelský zbor oslávi o 4 roky svoju storočnicu. Práca v hasičských zboroch je často o obetovaní svojho času, o zanietení a som rada, že sa náš zbor omladzuje a pokračuje v uchovávaní tradície. Nech ich všetkých ochraňuje svätý Florián, patrón hasičov.

- Ing.Jana Tkáčiková - starostka obce -
Export: Vytlačiť PDF dokument Poslať e-mailom Zdieľať na FacebookuOdoberať komentáre k článku
Hodnotenie:    1       2       3       4       5   


F o t o g a l é r i a :

1
2
3
4
5

K o m e n t á r e :

Meno:
E-mail:
Správa:
:-D :-)) :-) ;-) :-P :-| :-/ :-( 3-[ :-O B-]
 Súhlasím s pravidlami diskusie.
   

 Pravidlá diskusie:
Zaslaním príspevku do diskusie súhlasíte s týmito pravidlami:
  • Príspevky sa musia týkať témy článku.
  • Príspevky nemôžu obsahovať vulgárne výrazy a slovné útoky na iné osoby, vrátane ostatných účastníkov diskusií a autorov článkov. Príspevky nesmú poškodzovať web www.pohorela.sk ani ostatné projekty prevádzkovateľa.
  • Je zakázané vkladať do príspevkov odkazy na stránky ponúkajúce multimediálny či programový obsah porušujúci autorské a iné práva.
  • Príspevky nie je možné využívať na propagáciu.
  • Príspevky, ktoré porušujú pravidlá diskusií, budú odstránené alebo upravené tak, aby neporušovali pravidlá diskusií. V texte bude následne uvedené, že príspevky boli zo strany redakcie upravené.
  • Právo moderovať diskusie majú len vybraní administrátori www.pohorela.sk. Základná kontrola každého príspevku probieha ešte pred jeho zverejnením.
  • www.pohorela.sk je web Obce Pohorelá a prevádzkovateľ má pri riešení sporov, ktoré se týkajú príspevkov v diskusiách, vždy konečné slovo.
  • Anonymné príspevky môže prevádzkovateľ a vlastník webu kedykoľvek odstrániť.

:: Dôležité ::
:: Náhodný obrázok ::
Obal CD
:: Pohorelá na FaceBooku ::
:: Kalendár ::
Dnes je nedeľa
18. február 2018
meniny má Jaromír
zajtra
Vlasta
:: Najčítanejšie ::
Tlačová správa Obce Pohorelá zo 4.6.2012 - ad SOZA
Januárové vydanie Pohorelského hlásnika
Aktivačná činnosť formou dobrovoľníckej služby 2014
Kontakty
Stredoslovenská futbalová 2. liga - ročník 2012/2013
Pohoreľsko - slovenský slovník
Pohorelá - dedina pod Orlovou hoľou
Základné informácie
Starosta obce
Základná škola s materskou školou Pohorelá
:: Anketa ::
ZRUŠENIE GASTROLÍSTKOV
Ste za nahradenie gastrolístkov peniazmi?
ÁNO 57.37 %
NIE 24.37 %
JE MI TO JEDNO 18.26 %
Celkom hlasov: 2130.
:: Partneri ::
Banskobystrický samosprávny kraj

www.bbsk.sk/
DEUS
DataCentrum elektronizácie územnej samosprávy Slovenska
www.zdruzeniedeus.sk/
Kam na Horehroní
Mesačník a webový portál o kultúrnych a športových podujatiach na Horehroní.
www.kamnahorehroni.sk/podujatia/
POD
Program obnovy dediny
www.obnovadediny.sk/
RPnet
Webdesign - Tvorba dynamických www stránok.
www.rpnet.sk
SART
športové poháre a ceny
www.sart.sk
SZPB
Základná organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Pohorelá
www.szpb.sk
Ústredný portál verejnej správy

www.portal.gov.sk
VSP Horehron
Verejno-súkromné partnerstvo Horehron
www.vsphorehron.sk
ZMOS
Združenie miest a obcí Slovenska
www.zmos.sk

Aktuality|DokumentyDokumenty|Galéria|Mapa stránok|Napíšte námNapíšte nám|PDA verziaPDA verzia|RSS informačný kanálRSS informačný kanál

SPRÁVCA A VLASTNÍK OBSAHU: Obec Pohorelá, Obecný úrad v Pohorelej, Nová 392, 976 69 Pohorelá, 048/6196102, obec[zav]pohorela.sk
TECHNICKÝ PREVÁDZKOVATEĽ WEBSTRÁNKY: RPnet, Rázusova 55, 977 01 Brezno, info[zav]rpnet.sk